T: +90 216 340 71 77

Ürünler

Körüklü Gaz Sayaçları

 

 

Körüklü Gaz Sayacı G4

 

Körüklü gaz sayacı doğal gaz hatlarında kullanılan düşük kapasiteli ölçüm grubunda yeralmaktadır. Körüklü gaz sayaçları iç tesisatta, evsel uygulamalarda G4 tipi kullanılmaktadır. Diyafram gaz sayacı olarak da adlandırılan körüklü gaz sayaçların G6, G10, G16, G25, G40 modelleri bulunmaktadır.

 

Körüklü gaz sayacı hacim transferi prensibi ile çalışır, özel olarak imal edilen diyaframların insan kalbinin çalışma prensibine benzer bir sistem ile gazın aktarılması ile ölçüm yapmaktadır. 

 

Körüklü gaz sayaçlarını için dikkat edilmesi gereken husus uzun yıllar ölçüm hassasiyetini sağlayacak yüksek kalitedir, aksi takdirde ölçüm hataları beklenenin çok üzerinde olabilir.

 

Körüklü gaz sayacı ölçüm aralığı itibari ile diğer model sayaçlara kıyasla avantaj sağlamak ile birlikte en çok 500 mBar çalışma basıncı kullanım alanını sınırlamaktadır.

 

Körüklü gaz sayacı ülkemizde yaygın olarak bireysel abonelerin gaz ölçümleri ile düşük tüketimli ticarethanelerin gaz ölçümlerinde kullanılmaktadır. Gaz sayaçlarında ülkemizde uygulanan ölçüm standardı Avrupa ölçüm direktifidir (MID).